Cieszyński portal sportowy - Narciarstwo

Znamy najlepszych ratowników
04.06.2018
Hala Widowiskowo - Sportowa

W dniach 1-3 czerwca w Cieszynie odbywały się I Otwarte Mistrzostwa Pierwszej Pomocy. 23 załogi z całej Polski walczyły w trzech kategoriach o tytuł najlepszej ekipy ratowniczej.

W sobotę 2 czerwca po całym dniu zmagań z różnymi zadaniami, wszystkie ekipy zjechały się na cieszyński Rynek, gdzie równo o godzinie 19.00 zakończyło się bicie rekordu w resuscytacji krążeniowo-oddechowej, która trwała 34 godziny. A to oznacza, że został pobity rekord Polski. Następnie wszystkie drużyny przejechały "na sygnale" na Halę Widowiskowo-Sportową im. Cieszyńskich Olimpijczyków w Cieszynie, gdzie o 20.30 rozpoczęła się uroczysta gala zakończenia Mistrzostw.

Filip Fluder główny organizator Mistrzostw ze strony Stowarzyszenia Joannitów przedstawił wyniki Mistrzostw oraz wraz z sędzią głównym zawodów oraz Prezesem Stowarzyszenia wręczyli nagrody.

Trzecie miejsce w kategorii pierwszej pomocy (B) otrzymał zespół Legionowskie WOPR. Drugie miejsce zdobyła Młodzieżowa Drużyna Ratownicza przy Szkole Podstawowej nr 379 w Warszawie. Zwycięzcami w kategorii pierwszej pomocy okazali się zawodnicy z Oddział Joannici Dzieło Pomocy przy III LO w Olsztynie.

Następnie wręczono nagrody w kategorii kwalifikowanej pierwszej pomocy. Miejsce trzecie zajęła Szkoła Główna Służby Pożarniczej w Warszawie. Drugie miejsce zdobyło Legionowskie WOPR, a zwycięzcami okazali się przedstawiciele Stowarzyszenie Ratownicze RESCUE z Bielska-Białej.

Wszystkim zespołom serdecznie gratulujemy!