Cieszyński portal sportowy - Narciarstwo

Walczyły dzielnie
19.02.2018
Dąbrowa Górnicza

W miniony weekend juniorki cieszyńskiej Victorii wzięły udział w jednym z turniejów ćwierćfinałowych Mistrzostw Polski. W swoim pierwszym meczu po zaciętej walce cieszynianki musiały uznać wyższość TPS AZS UMCS Lublin. Z wyjątkiem pierwszego seta wygranego przez naszą drużynę do 14, w pozostałych 3 partiach walka była bardzo wyrównana. Niestety, ze zwycięstwa – i awansu do najlepszej 4-ki dąbrowskiego turnieju – cieszyły się lublinianki.

Kolejnym rywalem naszej drużyny był jeden z faworytów do mistrzowskiego tytułu – MKS Dąbrowa Górnicza. Pomimo porażki cieszynianki prowadzone przez J. Wanata rozegrały naprawdę dobre zawody. Oczywiście, gospodynie od pierwszej do ostaniej piłki panowały nad wydarzeniami na parkiecie ale nasze zawodniczki ambitnie i do samego końca walczyły o każdy punkt.

W sobotnim meczu o piąte miejsce w turnieju nasza drużyna uległa MKS Łańcut 3:1. Mecz miał identyczny przebieg jak piątkowe starcie z lubelskim AZS-em: pierwszy set to łatwa wygrana zawodniczek A. Husarka. Kolejne 2 to wygrana MKS do 16 i 15. W czwartym secie zawodniczki prowadziły prawdziwą wymianę ciosów, do stanu 20:20 gra toczyła się punkt za punkt. Końcówka należała jednak do rywalek, które wygrały do 20.

Los przydzielił nasz team do jednej z silniejszych grup ćwierćfinałowych, która z pewnością nie była grupą marzeń. Mimo to dziewczyny grały bez kompleksów, na dobrym, a - długimi momentami – na bardzo dobrym poziomie. Udział w ogólnopolskim turnieju, w którym można było zagrać z czołowymi drużynami w Polsce to ogromny bagaż doświadczeń oraz ogranie, które z pewnością zaprocenuje w następnych sezonach. Warto bowiem pamiętać, że sporo naszych zawodniczek to kadetki, a nawet młodziczki.

PODSUMOWANIE SEZONU JUNIOREK:

Juniorski sezon 2017/2018 dla naszej drużyny właśnie dobiegł końca. Zawodniczkom i trenerom należą się słowa uznania za tegoroczne osiągnięcia – V miejsce na Śląsku (przed nami tylko drużyny reprezentujące renomowane ośrodki siatkarskie takie jak MKS Dąbrowa Górnicza czy BKS Bielsko-Biała), udział w ¼ Mistrzostw Polski to z pewnością wyniki, które rozbudzą apetyty kibiców siatkówki na kolejne lata.

GRATULUJEMY i CZEKAMY NA KOLEJNE SUKCESY!

TPS AZS UMCS Lublin - VC VICTORIA Cieszyn 3:1 (14:25; 25:20; 25:19; 25:23)

Skład: M. Husarek, D. Kaczmarska, S. Wiecheć, P. Glajc, P. Wróbel, K. Kupka, J. Szostakow (libero), M. Hankus (libero), K. Nosal, P. Zorychta, N. Pońc, W. Kubica, L. Kozyra, M. Kluska

Trener: J. Wanat

MKS Dąbrowa Górnicza - VC VICTORIA Cieszyn 3:0 (25:16; 25:16; 25:17)

Trener: J. Wanat.

VC VICTORIA Cieszyn – MKS Łańcut 1:3(25:15; 16:25; 15:25; 20:25)

Skład: M. Husarek, D. Kaczmarska, S. Wiecheć, P. Glajc, P. Wróbel, K. Kupka, J. Szostakow (libero), M. Hankus (libero), P. Zorychta, N. Pońc, W. Kubica, L. Kozyra, O. Sokalska, M. Bondarenko

Trener: A. Husarek.