Cieszyński portal sportowy - Narciarstwo

Historyczni Mistrzowie Cieszyna
13.08.2018
Hala Widowiskowo - Sportowa

10 sierpnia w Hali Widowiskowo-Sportowej im. Cieszyńskich Olimpijczyków w Cieszynie odbyły się po raz pierwszy Mistrzostwa Cieszyna w Badmintonie. Do udziału zgłosiło się ponad 20 uczestników, którzy wystartowali w trzech kategoriach: Mężczyźni Open, Kobiet Open i chłopcy 2003 i młodsi. Imprezę zorganizował Wydział Sportu Urzędu Miejskiego w Cieszynie.

Rywalizacja była bardzo wyrównana szczególnie w kategorii mężczyzn, gdzie rywalizowało prawie 20 osób. Zawodnicy toczyli bardzo widowiskowe pojedynki, prezentując wysoki poziom wyszkolenia technicznego.

W kategorii Chłopcy 2003 i młodsi zwyciężył Kacper Socha, a drugie miejsce zajął Kamil Targosz.

W kategorii kobiet najlepsza okazała się Leonarda Czyż, która pokonała w finale Agnieszkę Lipski. Trzecie miejsce na podium wywalczyła Katarzyna Kluz.

W kategorii mężczyzn mistrzem Cieszyna został Jakub Kobek, który w finale rozprawił się z Dominikiem Komorem. Na najniższym stopniu podium stanął Mariusz Kubas.

Laureaci zostali nagrodzeni pucharami, dyplomami i małymi upominkami, natomiast każdy z zawodników otrzymał dyplom.

Warto zaznaczyć, że z racji tego, że były to pierwsze Mistrzostwa Cieszyna w Badmintonie, wszyscy zwycięzcy są historycznymi Mistrzami Cieszyna w swoich kategoriach.

Gratulujemy nagrodzonym i dziękujemy wszystkim uczestnikom za wzięcie udziału. Mamy nadzieję, że spotkamy się za rok!